| Doblevida a întrebat:

Buna TPU:X! Uitati...despre "prietena mea cea mai buna". Stiu ca e cam urat din partea mea sa intru pe id eu dar sa fiu sincera cred ca am facut ce trebuia din moment ce am aflat la ce grupa ma are(de fapt am intrat pe id ei sa i-au id unui baiat de care imi place si care ea spunea ca nu il are dar am aflat ca il are ma rog pov. lunga)Asa. Ea ma avea la grupa "gunoi" si pretinde ca e prietena mea cea mai buna.Adica stau cu ea in banca ne intelegem bine dar in pauze ea iese mereu cu vecina ei care sta si in spatele ei in clasa si ma cheama si pe mine dar eu nu vreau sa ies ci vreau sa stau cu toti colegii deoarece este ultimul nostru an impreuna si cine stie cand ne mai vedem.Adica cel putin ele doua nu prea stau cu noi in pauza si ne rugam de ele sa vina da sunt prea ocupate sa se uite dupa baietii de la clasa cealalta ca ele tot ies ca sa le observe 2 baiati dupa care sunt inebunite.Asa in fine fata aia nu are id sau ceva si prietena mea cea mai buna cand nu e ea de fata isi bate joc de ea mereu.Asa in vara a tot iesit cu o alta fata si pe mine nu m-a chemat niciodata sa iesim iar acum la scoala mereu vorbeste cu ea se "injura" da in gluma si nu se certa niciodata desi mie imi spune ca doar ce intelege bine cu ea si ca eu sunt cea mai buna prietena. Dar cand m-am uitat pe id ei pe mine ma avea la gunoi iar pe ea o avea la "Bff4ever" si culmea ca numai ea era acolo. Voi ce credeti despre ea? Cum si ce ar trebui sa ii spun pentru ca daca ia-si spune ca i-am intrat pe id atunci chiar ar face spume la gura.Va rog eu mult sa ma ajutati caci nu stiu ce ma mai fac cu ea.

P. S.: eu as vrea sa nu mai fim cele mai bune prietene dar daca nu as mai fi prietena cu ea in clasa nu mi-ar mai ramne nimeni cu care sa stau in banca sau sa vorbesc despre mine si altii.Adica noi suntem 11 fete in clasa si la noi cele mai bune prietene sunt mereu cate 2 iar eu daca nu as mai fi cu ea prietena as ramne singura. dar nu stiu poate ca asa e mai bine. Oricum astept parerea voastra.
Dau fundita si voturi pozitive.kiss

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu îi spune nimic, ci doar fi mai atentă pe viitor la ceea ce-ţi spune. Nu cred că ar trebui să ai încredere în ea. Bine, faptul că te are la o anumită categorie pe mess nu înseamnă că te-a catalogat, însă ai grijă. Baftă!

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna.Fata aceea nu iti e o prietena adevarata.O prietena adevarata sta doar cu tine in pauze, iti spune toate secretele ei, nu te minte si la mess nu te pune la "gunoi".Eu zic ca ar trebui sa o ignori total si la un moment dat o sa-ti gasesti o prietena buna.Cum s-ar zice, aceea fata nu te merita(ca prietene). Succeshappy

| IgnoreMe a răspuns:

Ha-ha... chiar esti un gunoi. Daca analizezi logic si la tine in clasa prieteniile sunt pe grupuri de cate 2, voi doua fiind pe dinafara, ea a ales ce i-a ramas. Restul. Rebutul. GUNOIUL. In realitate, prietena ei cea mai buna e vecina, tu esti doar gunoiul ce-i umple spatiul gol in clasa. Superb. laughing