| Doblevida a întrebat:

Am o micuta problema cu prietena mea cea mai buna. Ea spune ca suntem cele mai bune prietene si eu cred la fel, desi cateodata nu imi mai vine sa cred asta.Eu stau cu ea in banca dar in pauze nu sta cu mine deloc.Sa incepem cum cred eu ca nu suntem de fapt cele mai bune prietene:1.in clasa a 5-a era dusmanca mea pentru ca eu ma intelegeam mai bine cu prietena ei cea mai buna.In a 6-a aceea fata a plecat si a inceput sa stea cu mine in banca pentru ca aveam note bune si mereu copia de la mine.In a 7-a in primul sem. s-a mutat cu altcineva dar dupa un timp se ruga de diriga sa o mute inapoi cu mine si am devenit foarte bune prietene din sem 2 cand am inceput sa ne ajutam reciproc etc. Dar atunci venise o alta fata si pe mine iar m-a lasat. Vorbea cu ea in fiecare zi la telefon ieseau afara etc dar ea tot sustinea ca e cea mai buna prietena a mea. Dupa ce a plecat acea fata a inceput sa vara sa stea mai mult cu alta, adica ieseau mereu afara si pe mine nu ma chemau deloc afara. Din clasa 8-a(prezent)sta cu vecina ei foarte foarte mult iar cand se ceara dupa 2 min se impaca iar eu cand ma cert cu ea dureaza vreo 2 zile pana ne impacam.In pauze sta numai cu vecina ei si cu fata cu care iesea vara iar cea din a 7-a care a venit vorbeste pe mess cu ea mai tot timpul iar cand eu vreau sa vorbesc cu ea spune ca cica nu e la pc sau ii spun ce faci si dupa 2 min spune ca cica o cheama maicasa si nu mai raspune pana a 2-a zi.As vrea sa stiu daca voi credeti ca imi este cea mai buna prietena ca sa stiu daca mai am ceva de discutat cu ea.Multumesc pentru ca m-ati ascultat. Dau funda si vot(folositor amuzant si inteligent)la cei care ma ajuta.kiss

3 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Nu e prietena ta cea mai buna, si desigur se foloseste de tine pentru a putea copia.Din moment ce nu exista discutii si in pauze, ceea ce ar face 2 prietene bune,mai barfesc de altii mai povestesc despre baieti, lucruri banale.Dar se pare ca timpul de relaxare il foloseste cu alta, iar cu tine doar timpul util notelor.Deci rezulta ca, ea te foloseste, si iti spune asta pana cand va obtine tot ce vrea de la tine.Si sigur nu vrea sa obtina prietenia ta, ci doar ajutorul tau.

| autumnsky a răspuns:

Nu iti e prietena, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea doar strictul necesar, urat din partea ei ca procedeaza asa. Anumite persoane merita sa fie tinute la distanta.

| Krystiana a răspuns:

Eu una nu cred ca iti mai este prietena dar te-ai gandit ca ar putea fi lezbi?