| Magnetism a întrebat:

Buna trebuie sa fac un fel de expozitie (sa aduc cateva lucruri) care sa aiba legatura cu cartea Corigent la limba romana de Ion Minulescu si chiar nu stiu ce trebuie sa aduc... Cateva idei?

Răspuns Câştigător
| Lexus28 a răspuns:

Poti sa faci tu niste copiute de mana, pe care sa le mototolesti, o pereche de ochelari, un carton ca acelea pe care le au membrii unui juriu in fata, pe care scrie numele lor, dar pe care tu sa scrii "Corigent la limba romana" mai stalcit ( Corijet la limba romina, spre ex) si vezi ce detalii mai sunt prin carte, din care poti sa te inspiri.