| kid2000 a întrebat:

Buna tutoror. Puteti sa ma ajutati si pe mine in legatura cu o chestie va rog frumos? Multumesc si apreciez! Care va pricepeti la limba turca, ori stiti cateva cuvinte, sau stiti aproape perfect, imi puteti trimite si mie cat mai multe ori cateva cuvinte in turca? Dar sa fie si corecte va rog frumos.Si nu luati in ras ceea ce va cer. Ca am inceput sa vorbesc si eu cu un turc :X, in fine.si vreau sa invat si eu usor usor majoritatea cuvintelor, chiar daca el stie sa vorbeasca si romana.Cuvinte gen:buna, multumesc, pupici dulci, ori cateva intrebari, sau cuvinte legate de iubire, si cuvinte de baza.Multumesc mult de tot. Dau fundita celor mai interesante cuvinte.

1 răspuns:
| MrHipHoper a răspuns:

Buna=iyi
Multumesc=teşekkürler
pupici dulci=Sweet Kisses
ce faci iubitule=Eğer bebek ne yapıyorsun?
Cu placere=memnuniyetle
La revedere=güle güle

Crede-ma e cam greu sa vorbesti turca dc nu-i spui in romana ce simtwinking?