| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, am constatat ca marea majoritate a parintilor si-ar dori sa isi inscrie copiii la scoli private sau de elita, apoi sa sustina examene la facultati de renume ca mai apoi sa lucreze pe un post bine platit.
Asta e si visul parintilor de pe TPU? Asa va doriti pentru copiii vostri?
Asta e "cheia" succesului in viata?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, îmi doresc asta pentru nepoatele mele.
Cheia succesului în viață este o educație bună.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Ce inseamna "educatie buna"?

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Adică să nu fie proastă.

| ancaval a răspuns:

Dapăi părinții din ziua de azi, ce nu vor? Mulți au crescut la coada vacii și amu își dau pruncii la școli importante.

Măi....copilul, dacă e deștept, învață la orice școală. Dacă e prost, poți băga mulți bani în el, că tot prost rămâne. Așa că...