| DenisaMax a întrebat:

Care e cheia succesului?

Răspuns Câştigător
| d3men7zel a răspuns:

Atitudinea este cheia succesuluiwinking FUNDA?big grin

15 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Eses-Esec-Esec-Esec-Esec-Succes (posibil, nu e nimic garantat in dualismul asta dintre esec si succes)

Si munceste, tati. Munceste si devino mai bun/buna pe zi ce trece. Nici Michael Jordan n-a castigat nimic de cum a intrat in liga, ba mai mult, si-a luat batai de la Detroit si Boston intr-o veselie.

A se vedea si "Arbeit Macht Frei". Si oleaca de motivatie, ca fara aia, nu muti nici o cutie de carton, daramite un munte.

| Leocerba a răspuns:

Pui un picior pe cada din baie, te urci cu grija pe chiuveta, te privesti in oglinda si-ncepi fix cum face domnisorica aia: "imi iubesc parul, ma iubesc pe mine, imi iubesc mama, pot face totul foarte bine etc. etc." dar s-o spui asa cu patos, pozitiv.
Apoi pui un picior cu grija pe cada de baie, cobori si fugi sa muncesti muuuuuult, muuuuuult si foarte motivat, niciodata de gura altora ci doar din dorinta ta deplina, intelegand profund cat de mult vrei.
Ni aici:
http://www.youtube.com/watch?v=vo-duX6oXuM

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

: ))

Acum realizez cauza insuccesului meu.
N-am chiuvetă (care să mă țină). sad

| redtulip a răspuns:

Poţi pentru că tu gândeşti că poţi, iată cheia succesului!

| Furculingură a răspuns:

Munca.

| Musique a răspuns:

Voința.

| Zazu a răspuns:

Sa te dedici a ceva ce stii sa faci, a ceea ce iubesti, a ceva ce te satisface.Cheia succesului nu inseamna bani, inseamna satisfactia muncii implinite, indiferent care este aceasta.Satisfactia pe care o ai cand vezi zambetul celor din jurul tau, cand stii ca ajuti sincer, cand esti loiala, cand te implineste psihic ceea ce faci.

Răspuns utilizator avertizat
| OnuOnulică a răspuns:

Bunu'l simt.

| єχcєєℓ a răspuns:

Sexul.

| grab a răspuns:

Succes in ce sens?
Bani, sanatate, ZEN? happy

In general succesul vine din talent, vointa si munca. Ah si inca o data: vointa!

| SimonaCristina a răspuns:

Ambitia.

Răspuns utilizator avertizat