| crisstinush a întrebat:

Am o curiozitate putin ciudata... un fost prieten mi-a spus ca in ultimul timp, ori de cate ori se afla cu mine, isi simte mainile uscate. A mai auzit cineva expresia asta? Ce explicatie pot gasi? Eu stiu ca iti transpira palmele de la emotii, ori ti se usuca gura, dar nu mainile.

4 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Probabil era un apropo sa-i faci cadou o crema hidratanta... Ori lipsa imaginatiei il face cel mai slab cuceritor cu astfel de declaratii, ori e o gluma care nu i-a iesit! Tu stii cel mai bine la ce te poti astepta de la el. Cel mai bine, pune-l pe el sa te lamureasca. Din cate stiu, uscatul mainilor nu e o dovada a emotiilor, cum si tu ziceai, transpiratul palmelor.

| Mya a răspuns:

Am zis'o in spirit de gluma, Marian! In schimb, decat sa incerci sa pari interesant judecand opinia mea, mai bine ai incerca sa surprinzi cu un raspuns.

| Marica_2964 a răspuns:

Cum sa fie un apropou? ciudat raspuns

| crisstinush explică:

Nu @Mya, nu era o gluma, iar lui nu ii pot cere sa ma lamureasca, fiindca el insusi era nedumerit.Incerc sa gasesc o explicatie logica. Poate aceasta stare il tradeaza cumva, poate chiar le are uscate si se simte cumva jenat fata de mine si incerca sa se scuze...nu stiu, ceva de genul.