| MarieSelena2 a întrebat:

Buna Tuturorkiss.Am o nintrebarehappy. Pentru a junge in Statele Unite stiu ca iti trebuie viza turistica pentru a primi aprobarea mult mai usor.Dar Ma intreb oare daca ti se acorda viza numai pentru 3 luni (de exemplu) oare poti sa ramai acolo sau te prind autoritatile?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici toate necesare: http://www.vizeamerica.com/vizemunca/programare.html
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te duci ca turist, va trebui sa demonstrezi ca ai unde locui si bani sa te intretii. In plus, nu vei avea drept de munca acolo. In ziua in care iti expira viza, ei te vor cauta si te vor expulza, fiindca au o baza de date pusa la punct si stiu exact cand trebuie sa pleci ca iti expira viza. Nu te sfatuiesc sa minti ca te duci ca turist daca ai alte ganduri, fiindca iti distrigi definitiv sansa de a mai merge in SUA, cu orice motiv (daca iti resping viza fiindca banuiesc ca ai mintit sau incalci in vreun fel conditiile de viza, nu vei mai primi niciodata in viata viza de SUA)