| Specii2012 a întrebat:

Buna tuturor, am o problema, am gasit la bunici un Kashtan cu 2 boxe made in U.R.S.S, dar cand il pun in priza are un bazait enervant atunci cand il dai pe SPEAKERS, desi cand il conectez la PC incepe sa cante, tot are acel bazait si este enervant ....nu se aude clar melodia. Care ar putea fi cauza acestui bazait?

3 răspunsuri:
| Мариус a răspuns:

Mufa cu care te conectezi la Pc este sricata ori placa de sunet este defecta.Ca sa verifici da-i balansul pe boxa din stanga si vezi daca se mai aude bazaitul daca da muta balansul pe cea din dreapta iar daca nu se aude bazaitul inseamna ce mufa e defecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine cumpara-ti alte boxe!

| Specii2012 explică (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles nimic din ce am scris. Problema este de la Kashtan ( adica amplificatorul boxelor ), asta baraie. Boxele merg perfect, au fost probate la un prieten.