| Radu1 a întrebat:

Buna tuturor, am o problema si sper sa ma ajutati! Astazi am decis sa-mi reinstalez windowsul si a aparut o problema, dupa ce mi-am instalat placa video am observat ca nu pot sa dau refresh pe desktop deoarece se blocheaza computerul. Sper sa ma ajutati cu un sfat cum sa remediez problema sau daca nu se poate sa incerc sa downloadez alta placa video de pe internet dar nu stiu exact de care mi se potriveste si de unde?

System information :
Your operating sistem : Windows XP build 2600 Service Pack 2
Your video card : NVIDIA
Your video chipset : 7310 GeForce4 MX4000
Your video driver : Video Controller (VGA Compatible)

Driver information :

Driver location : E : \ NVIDIA \ 7x00 \ win2k_xp \

Mentionez ca pana acum nu am mai avut aceasta problema si am folosit acelasi cd de windows si aceeasi placa video!

3 răspunsuri:
| Radu1 explică:

Pai am zis, am mai instalat de 2-3 ori si nu a fost nici o problema!

| Radu1 explică:

Nimeni nu poate sa-mi spuna de ce atunci cand instalez NVIDIA de pe cd, se blocheaza desktopul cand dau refresh?

| tmntstefan a răspuns:

Probabil ca placa video nu-i compatibila cu modelu de windows care l-ai bagata nu stiu incerca un alt windows poate ajutawinking