| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, aveti rude/rubedenii sau cunoscuti, care au decedat/au murit din cauza coronavirusaului?
Mai pe toate site-urile internationale, pe care am intrat, se discuta despre pandemia de coronavisrus.
Insa unii oameni nu cred in el, in coronavisrus.
In fata blocului invecinat cu blocul meu, intr-un parc, se joaca copii.
Ei sunt linistiti, se joaca frumos, nu par sa fie ingrijorati de ceva.
Parintii lor oare nu i-au avertizat? Nu le-au explicat?
Nu le-au spus ca intreaga lume e in pandemie de coronavisrus, ca mor sude de mii de oameni rapusi de covid.
Bine, poate ca ei nu stiu detalii despre pandemie, dar stiu ca ea exista si fiecare trebuie sa se protejeze.
Daca tu te protejezi, il protejezi si pe cei din jurul tau?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, şi Doamne fereşte să NU am!
Lumea vrea să redevină la normal, nu poate sta tot timpul în izolare şi în distanţare socială, pentru că omul e făcut pentru a fi o fiinţă socială, nu solitară. Copiii mai ales NU pot fi ţinuţi cu forţa în casă, deoarece au energie şi sunt la vârsta la care e necesar şi simt nevoia să se joace.