| AlexDorinel a întrebat:

De ce batranii nu cred in covid?
Am auzit non stop vorbe de genu: Iohannis dictator totalitar

Oare o sa scapam vreodata de pandemie cu astfel de oameni?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu numai batranii, sunt si tineri care nu cred. Din cauza lor am ajuns in situatia in care suntem.

| mont a răspuns:

Un motiv ar fi ca bătrânii sunt îndoctrinați și zic ca oricum nu mai au mult de trăit și nu le pasa.

Da, o sa scăpăm de pandemie stai liniștit, nu contează prea mult comportamentul oamenilor, contează însă faptul ca se vor infecta aproape toți oamenii ce nu se vaccinează sau nu au fost infectați deja și astfel virusul rămâne fără gazde noi și dispare/ii scade mult transmisia.