| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, care sunt pasiunile/pacerile voastre?

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Fotografia si bucataria

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ciocolata amaruie.

| StrongHeart a răspuns:

De ce oamenii confunda pasiunea cu placerea?

Cea mai mare pasiune a mea este pentru a fi. Pentru a fi un om bun, mai exact. Iar plăcerile mele derivă din a face totul mai bine decât am făcut ieri, de a fi cu TOTUL mai bun decât am fost ieri.

Asta poate să implice orice de la a îmi îmbogăți cunoașterea (mai ales cea de sine), la cultivarea și promovarea în tot ceea ce sunt și fac a virtuților care înnobilează ființa umană.

Îmi place să gândesc, in primul rand. Ador faptul că posed facultatea de a contura un UNIVERS, că sunt creator. Sunt mânat de o curiozitate excepțională pentru tot ceea ce înseamnă căutarea simplității in cele complexe și complexității in cele simple. Asta îmi conturează o pasiune imensă pentru a trăi.

Și uneori îmi mai place să ofer și altuia o felie din tortul ăsta numit EXISTENȚA MEA din care gust în fiecare secundă.

Mă pasionează majoritatea științelor (in special cele sociale, juridice și medicale), sporturilor (în special șahul) și... explorarea de locuri, oameni, stări, emoții, sentimente. Crearea de sinapse, până la urmă, pentru lărgirea "perspectivelor" asupra tot ceea ce există, a existat sau poate exista.

| tup3u a răspuns:

Femeile mature și berea rece