| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, ce materii/discipline v-au placut in scoala si care meterii/discipline nu v-au placut?
Va rog sa va motivati raspunsurile.

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Romana, istoria, geografia, uneori si latina, dar surprinzator si religia atunci cand ni se povesteau chestii misto. Imi mai placeau si engleza, franceza pentru ca se radea acolo, erau profesoare de gasca si invatai limbile astea din mers. De sport am uitat sa zic...desi turbam toti cand ne punea profu' sa dam rezistenta, viteza si alte d-astea cand noi voiam sa jucam numai fotbal, il mai apuca nebuneala sa jucam si handbal sau baschet si doar fetele se bagau sa se joace, toti aia cu fotbalul care eram stateam bosumflati pe banca.

Ce nu mi-au placut.oho: matematica, fizica, chimia, logica care era ilogic predata si probabil alte 2 de care nu-mi mai aduc aminte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-au plăcut lb.română (literatură dar și gramatică) și lb. engleză în mod special, datorită faptului că engleza îmi stimula mintea și mi se părea ușor de învățat iar la română aveam un profesor cu personalitate, care știa să facă materia atractivă, știa să se facă respectat, era și în vărstă și foarte inteligent și înțelept. Ca materii care nu mi-au plăcut au fost Matematica și Chimia. Îmi venea rău la propriu de la ele. Chimia cel puțin o consider și acum cea mai scârboasă materie.

| Anonima163333 a răspuns:

Mereu mi-a placut matematica pentru ca este o materie logica, nu trebuie MEMORAT, lectiile sunt scurte si interesante.Romana,nu pot sa zic ca este materia mea preferata,dar profesoara mea stie foarte bine sa predea,deci ma atrage si aceasta materie,chiar daca nu toate lectiile sunt logice.
Fiindca vreau sa devin medic,biologia este punctul meu forte,ma pasioneaza corpul uman, si sunt foarte bucuroasa pentru ca de la anul o sa fac anatomie.
Despre limbi nu pot spune nimic, nici nu-mi displac, dar nici nu pot sa zic ca sunt preferatele mele. Engleza mai merge, dar franceza este cosmarul meu.Pronuntiile alea...pff. sad

Acum cele care nu-mi plac sunt:educatia tehnologica, franceza si desenul. Sper ca se intelege de ce.