| Viuvi a întrebat:

Buna tuturor!
Ce parere aveti despre filmele indiene?! Si de cand nu ati mai vazut un film indian?
Stiu ca cele mai renumite sunt "Lantu Amintirilor";"O floare si 2 gradinari"; etc... Insa v-ati gandit vreodata sa va uitati si la un film indian produs in zilele noastre?
Va intreb pentru ca cine aude de filme indiene sau india imediat se duce cu gandul la rromi; Da, sunt de acord, rromi provin din India insa acolo mentalitatea este total opusa fata de cea a rromilor.De ce mereu privim partea proasta a lucrurilor si punem eticheta imediat?!
Hmm thinking ...sunt curioasa de raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Casiana a răspuns:

Ai dreptate, mie chiar imi plac filmele indiene...Mai ales O FLOARE SI 2 GRADINARI... A fost superb! Eu chiar urmaresc filmele indiene, si imi plac pentru faptul ca prezinta chiar realitatea, nu este asa de multa fictiune ca si in filmele Americane...Ma buqur ca si tie iti plac!winking!

16 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Eu am vazut filmul ala premiat "Slamdog Millionaire" si sincer nu mi-a placut ...deloc.

| JackieSue a răspuns:

Nu stiam alt exempluhee hee.

| cristi27 a răspuns:

O floare si 2 gradinari cred ca a fost cel mai frumos film indian care l-am vazut, mie imi plac f mult filmele indiene

| DoomNEzeu a răspuns:

Sunt foarte tari, dar numai acelea foarte vechii, deoarece cele noi nu prea au un fir de poveste.parerea mea

| Viuvi explică:

Da "rebecca" mie mi-a placut putin insa nu sunt de acord ca merita Oscarul.Insa acest film a fost produs si regizat de un american...asa ca nu e in totalitate indian!

| Chuck a răspuns:

Nu-mi plac, sunt idioate. Prefer filmele romanesti si cele de la Hollywood.

| www a răspuns:

Sunt cele mai proaste filme, mai proaste decat comendiile americane tipice, urasc India.

| Ruxy a răspuns:

Sincer, nu prea imi plac filmele indiene. Singurul pe care l-am vazut si care mi-a placut a fost "Slumdog millionaire".

| ingeras14 a răspuns:

Sunt fff frumoase filmele indiene vechilove strucklove struck si melodiile is superbelove strucklove struck...
Sincer nu am mai vazut un film indian demult pot spune...
Filmele indiene din zilele noastre nu se compara cu filmele vechi, din filmele noi nu intelegi nimic, k si cum au inceput da n`au sfarsitsad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ultimii doi ani, filmele hindii au devenit un hobii pentru mine. Erau sesibile si intersante si inainte de 1995, dar dupa aceasta data am vazut o sumendenie de filme hindi superbe. Sunt extraordinar de reusite. Da exista un scepticism si o mentalitate gresita si m-am lovit deseori cand incantata am povestit cunostintelo, colegilor despre cat de minunate sunt. Dupa vizionare a uni sau mai multor filme hindi insa au recunoscut ca e adevarat sunt reusite. De ce punem eticheta? probabil ca asa am apucat si ne mulumim sa adoptam parerile altora in loc sa cercetam si sa ne facem o parere proprie. In cautare de astfel de filme am constatat ca sunt multi romani care vizioneaza cu placere astfel de filme fie pe National Tv fie pe calculator. Din pacate in magazine nu se gasesc Cd-uri sau DVd cu astfel de filme sau muzica din ele. Asa ca ne multumim sa le tragem prin Net unii de la altii. Eu urmaresc pe Eros Entretaiment si pe Latest Bollywood News reclamele la noile filme ce apar apoi le caut. Unele sunt date in episoade de 10 minute pe Youtube. Si actorii care joaca in aceste filme sunt deosebiti si fa filmul pe lnga culoare si muzica sa mearga la suflet celui care vizioneaza filmul. Toate cele bune si sa vizionezi cat mai multe filme hindi bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 39 de ani si filmele indiene i-mi aduc aminte de anii copilariei...sunt superbe si cele vechi si cele din zilele noastre, mai ales cele de dragoste mai vechi pe care le vizionam pe timpul lui ceausescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata care vinde flori stie cineva de el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot eu sa zic IshQ. ce'l mai amre fan al filmelor indiene vechi-noi mai ales cele care sunt din zilele noastre. pot sa spun ca sunt fascinat de filmele hindi de dragoste sunt foarte foarte multe melodii care te alina pe suflet sunt foarte frumoase.in vedere cu ce ai zis mai sus adv ca multa lume sa gandesc la rromi pun lucrurile care li se par urat in fata insa daca ar intelege farmecul filmelor si ce lectia de iubire poate sa dea aceste filmde indiene poate si'ar schimba parerea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ce film tare rau de tot sa pa pis pe el de film si pe mata care citeste acest mesajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

| Claudiu_6708 a răspuns:

SIngurul film indian care l-am vazut a fost Lantul amintirilor, mi-a placut foarte mult. Si la noi am vazut ca se incearca oarecum sa se faca filme in genul asta, dar nu prea iese.

| shona a răspuns:

Sunt foarte frumoase filmele indiene atat cele vechi cat si cele noi, are dreptate casiana prezinta realitatea te fac sa plangi sa te bucuri si sa razi insa mai ales si melodiile interpretate imi plac la nebunie:*:*