| Pinxiee a întrebat:

Buna tuturor!
Sunt la liceu la profil de mate-info, clasa a 10-a, iar matematica, fizica si chimia imi dau de furca.Rau de tot.
Am zis ca ma mut la profil de filologie, dar latina nu e cam grea + ca dau si teza la ea?
Am sanse sa recuperez 2 ani/un an jumate de latina? big grin
Este cineva la filologie? Cum e?

Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Ai şanse. laughing Latina e o prostie, profii în general predau aceleaşi lecţii (la gramatică mă refer) în fiecare an, în rest, literatura e simplă. Ce trebuie să-ţi iei de la colegi, vor fi declinările de care te cam tot ciocneşti.