| pumpkinky a întrebat:

Buna tuturor
Sunt la profil real biologie-chimie
Mi-ati putea spune va rog programa pentru BAC?
Cam ce ar trebui sa invat?
Matematica ce modul?
La biologie la fel: sa invat cea vegetala/animala si anatomie? sau? Plsss
Recomandati ceva carti in acest sens?
Multumesc

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

La matematica vei da M2.Iar la biologie daca nu esti pasionata de anatomie iti recomand sincer vegetală.Am auzit ca e mai usoara.Nu am dat bacul la vegetala insa am auzit ca sunt bune culegerile de subiecte de la Booklet.Si de asemenea, invata de pe manualele acreditate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Cele mai proaste culegeri doar de la Booklet le poți lua.

| Plumm a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt bine sintetizate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematică M2. O culegere bună cu breviar și ce mai vrei este cea de la paralela 45.
O culegere de pe care am învățat la biologie este cea de la Corint, cea standard, de se tipăresc pe fiecare an.
Este structurată foarte bine materia, iar dacă faci testele de 8, iei lejer 9 în bac.