| ColorfulRainbow a întrebat:

Urgent! Pana acum nu faceam eu dvd`urile. si nu ma prea princep cu nero.va rog din tot sufletul cei care va pricepetzi sa ma ajutati! Deci vreau sa copiez din pc niste poze si cateva filmuletze video. cum sa fac mai exact?sad. Multumesc mult!love struck

Răspuns Câştigător
| narcis13 a răspuns:

Nu trebuie sa faci neaparat un DVD, daca nu ai ceva care sa depaseasca 700 mb e bun un CD normal.
1)Inserezi CD-ul/DVD-ul in dvd-writer;
2)deschizi Nero;
3)alegi make data CD/DVD;
4)selectezi ce vrei sa pui pe cd/dvd;
5)dai next si burn, dupa care astepti sa se termine procesul(optional poti sa alegi viteza de scriere);
6)cand s-a terminat, discul iti iese automat din unitate si gata.

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dupa ce deschizi nero, dai "make data dvd" adaugi fisierele pe care vrei sa le pui si ii dai burn. Succes!

| crisS a răspuns:

Pai intri in Nero si ai Favorites ( steluta galbena ) te duci acolo si dai " Make Data disk" ai grija sa fie setat pe DVD (sus in dreapta ai optiunea cd sau dvd ) si dupa aceea dai " add" si pui ce vrei tu, iar apoi next... dupa aceea cred ca te descurci

Bafta happy

| Diva a răspuns:

Dai click pe Nero Expres -make data dvd-apoi adaugi fisierele si dai click pe burn.Bafta

| papushikroz a răspuns:

Poi intri la programul Nero, bagi CD-ul, cand ti s-a deschis programul Nero pui sagetuta mouseului pe a doua iconita(arata o hartiuta) si dai click pe Make Data DVD.Astepti putin si ti se va deschide o noua pagina.Acolo,ai in dreapta sus un buton verde pe care scrie Add si dai click pe el.De acolo iti alegi ce doresti sa tragi pe DVD si dai dublu click pe poza(de exemplu). Sub butonul Add, jos de tot, ai butonul Next. Dai clik pe el si astepti. Apoi dai clik pe butonul Burn si astepti iarasi putin pana iti apare Finish si dai clik pe el. Apoi te descurci tu.

| Andreea24 a răspuns:

Pai ai nevoie de urmatoarele:
1. Un CD Writer
2. Un program special de scriere pe CD-uri, cel mai folosit Nero Burn.
3. Selectezi cu ajutorul programului filmuletele si pozele, ce nu trebuie sa depaseasca 700 de mb daca scrii un CD si 4 gb daca scrii un DVD si apesi BURN.
4. Si cam atat, in 10 min ai CD-ul gata.

| ColorfulRainbow explică:

Va multumesc din suflet la toti!love struck. din pacate nu pot sa dau funda la totisad. dar va multumesc mult!