| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Urgent, va rog!

1. Raportul a doua nr naturale este 2/7 (fractie) si diferenta lor este 50. Care este produsul celor doua nr?

5 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

De bre bubule la scoala cine se tinea de dracii stiu sa o fac dar nu te ajut sa vina mintea la cap A/B=2/7 7A=2B B=Ax7/2 apoi bubule A-B=50 inloc pe B=Ax7/2 A-Ax7/2=50 aduci si tu pe acolo la ac numitor si gata ca se rupe ceva in tine (2A-7A)/2=50 -5A/2=50 -5A=100 A=-100/5 A=-20 B=Ax7/2 deci B=-20x7/2=-70 verif A/B=(-20)/(-70) reduci 0 si da exact bubule 2/7 ca minus pe minus da plus produsul lor minus 20 x minus 70= +1400 gata ma te-ai scos

| Bubu9110 a răspuns (pentru Danutza27):

Sincer. Ai o exprimare oribila oh go on "Bubule" e "Bubu" oh go on. In fine. Mersi pentru problema, nu am mai avut nevoie de eawinking.

| Bella1love a răspuns (pentru Danutza27):

Ce proasta esti! daca ajuti, ajuti, daca nu taci din gura, zapacito!

| Andrada003 a răspuns:

Pe TPU nu ai voie cu teme! Mai bine intraba-l pe directorul tau, parintii, prietenii...

| KENNKOV a răspuns:

Ba Danutza27 ești proastă rău, da cine crezi ca înțeles ceva din ce ai scris tu?