| anonim_4396 a întrebat:

Va cer un sfat.Imi place de un baiat, iar prietenei mele cele mai bune ii place de varaso(sunt amandoi in aceeasi clasa), chestia e urmatoareasadcind scriu D=baiatul de care imi place mie, cand scriu F=baiatul de carei place prieteni mele)Mie imi place de D, lui D ii place de maria(prietena mea cea mai buna), lui maria ii place de F, lui F ii place de mine. Ce sa fac! Eu si prietena mea nu stim ce sa mai facem. Ajutor!

13 răspunsuri:
| Maidanezul a răspuns:

Pai ce sa zic aici sunteti in cerc nu se plac cum trebuie.De regula eu nu renunt la un prieten pentru o fata, ca atunci as fi considerat ca sunt cirpa.Va lasati pagubase ca aveti tot timpul din lume sa gasiti prieteni, Si daca aia au pus pariu... eu zic sa ramii cu prietena ta punct

| DeeaLoVe012 a răspuns (pentru Maidanezul):

Nu au pu pariu sunt sigura, si la prietena amea n-am cum sa renunt.

| Maidanezul a răspuns (pentru DeeaLoVe012):

Bunica spunea asa "maica nu poti fi cu fundul in doua barci"

| Maidanezul a răspuns (pentru DeeaLoVe012):

Andreea prieteni adevarati sunt desi ca stelele cazatoare, baieti girla. Rupe pisica si gata

| DeeaLoVe012 a răspuns (pentru Maidanezul):

Nu prea inteleg...

| CosminCSM00 a răspuns:

WAW, ce poveste, singura varianta e sa ii spuneti ca tie iti place de d si ea sa ii spuna ca ii place de f si cu timpul daca va intelegeti bine o sa se indragosteasca de tine fara sa-si dea seama

| DeeaLoVe012 a răspuns (pentru CosminCSM00):

(Ias spunde dar mi-e frica...)Acum 4-5 zile am primit un cadou(o esarfa)de la vara lui D si F si de cand am primit-o o am pusa pe noptiera in fiecare seara visez un lucru adica:Visez ca la scoala ne pune sa facem o piesa de teatru adica Romeo si Julieta apoi totul apare in alb peste cateva secunde ma vad sarutanduma cu F in costuumul lui julieta iar F in costumul lui Romeo.Ce inseamna!

| CosminCSM00 a răspuns:

Spune-i direct te iubesc mah si gata si sa vezi ce reactie o sa aiba, nu fi rusinoasa, ca daca esti nu ai cum sa obtii nicim, asta stiu din propria mea experienta

| DeeaLoVe012 a răspuns (pentru CosminCSM00):

Mersi

| DeeaLoVe012 a răspuns (pentru CosminCSM00):

Dami si mie facebookul sau id tau plz...

| DeeaLoVe012 a răspuns:

Lume,lume ghiciti ce s-a intamplat...I-am zis verisorului meu ca imi place de D iar el ca prostu i-a zis, dar sint bucuroasa pentru ca... am aflat:-F e ruda cu mine (si s-a indragostit nebuneste de Maria)-Iar D al meu stie ca imi place de el si am aflat ca ii place si lui de mine ii multumesc lui cosmin pentru sfat, pupici la toti

| がさいゆの a răspuns:

Cam alambicata treaba dar lasa ca te ajut eu vorbeste tu cu D despre sentimentul tau si devino cei mai buni prieteni si apoi cand ai ocazia ii zici de ce vrei tu sa ai o relatie cu el pe restul lasa-i in pace uneori cum ar fi in aceasta situatie trebuie sa iti pese numai de tine.SUCCES!

| 12mariastar a răspuns:

Incurcata treaba eu spun sa faci ca baiatul ala care te place pe tine si vrei sa o placa pe prietena ta sa nu il accepti sa faci tot posibilul sa te refuze si sa se uite la prietena ta si prietena ta la fel cu de cine iti place tierra rasp mele nu-s pe gratis