| PisssiMicc a întrebat:

nu este despre mine este despre prietena mea cea mai buna. Deci, in clasa este un baiat dupa acre ea este toilta acel baiat a fost cu o fata si mie mi-a spus ca nu ii mai place acea fata si ca sunt despartiti si ca lui ii place de o fata din clasa. Prietenei mele cele ma bune ii face diferile gesturi sa para tare si mare in fata lui. Ieri am vazut pe facebook ca acel baiat ia scriu fostei iubite pe perete " te iubesc" :\ pritena mea este dristrusa ce ar trebui sa ii fac ca sa se simta mai bine crying( sau cum as putea sa rezolv aceasta situatie sad funda si voot :*

4 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Spune-i prietenei tale ca nu are rost, pur si simplu, cum a zis si JustASweeTGirl in raspunsul ei, ei deja au probleme, mai intervine si ea poate cauza conflicte in care este bagat si ea, e prea complicat si nu se merita pentru ca nu va castiga, acel baiat daca asta a scris pe peretele ei inseamna ca se mai gandeste la ea, chiar daca ti-a zis tie ca nu o mai iubeste, depinde si in ce relatii sunteti voi doi (acel baiat si cu tine), poate nu sunteti asa buni prieteni si a zis asa la vrajeala ca nu o mai iubeste. Deci nu se merita pur si simplu, convingeo pe piretena ta, explica-i... Mai sunt si alti baieti poate chiar mai buni decat acesta.
Sper ca team ajuat. Funda? sau macar vot plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| LalLyBoOmD a răspuns:

Iubirea poate sa tina si zeci de ani, dar o despartire se poate sfarsi intr-o secunda, iar timpul pierdut trebuie recuperat, daca acei doi chiar s-au iubit! Eu cred ca ar fi cel mai bine ca prietena ta sa-l uite si sa-si caute altul, deoarece aceia deja au probleme si daca se mai baga si ea cine stie ce se va mai intampla! Daca el se mai da la ea, ea sa-l evite si sa para suparata, si daca el e interesat, o intreaba ce s-a intamplat etc etc, arata ca ii pasa de ea si este o sansa sa o placa! FundA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci vorbeste cu prietena ta si spune-i ca nu trebuie sa se opreasca la un baiat.Vor fi multi ca el.u trebuie sa sufere de loc. Daca el nu o iubeste nu trebuie sa ia asta la inima.In viata se mai intampla si sa pierdem.Sunt sigura ca va veni un baiat care o va iubi si o va stima.mai mult ca baiatul respectiv

| laurica12 a răspuns:

Intreaba`l pe baiat ce are de gand sa faca si daca spune "nu stiu" e clar ca totul e pierdut si prietena ta trebuie sa-l uite... happy