| Ryo a întrebat:

Vi s-a intamplat sa invatati pana tarziu si chiar sa va dati silinta si tot note mici sa luati? Daca da poate stiti de ce si imi spuneti si mie ca nu stiu ce am de nu mai reusesc sa am note bune cu toate ca invat foarte mult.

Răspuns Câştigător
| VannEe a răspuns:

Probabil tehnica ta de invatare nu e cea potrivita.Nu incerca sa retii tot, sa memorezi cuvant cu cuvant fiecare punctulet gasit in manual sau caiet.Invata teoretic si practic, combina exercitiile cu teoria.

1 răspuns:
| anss23 a răspuns:

Nu te stresa prea tare in privinta notelor, nu ele sunt cele care conteaza, ci cu ceea ce ramai tu dintr-o anumita lectie.Conteaza ca iti dezvolti cultura generala si te straduiesti sa inveti. Daca o tii tot asa este aproape imposibil sa nu iei si note bune.
Bafta!happy