| anonim_4396 a întrebat:

voi cate like uri primiti la o poza? Prietenele mele primesc vreo 200 chiar si mai multe intr-o ora iar eu primesc vreo 40 intr-un an. Ma inteleg foarte bine cu prietenii si cu colegii dar tot nu am atatea like- uri. Nu vreau sa credeti ca sunt obsedata de facebook, dar...

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

E atat de neimportant, tinand cont ca like-urile acelea sunt bune doar pentru orgoliu, in rest nu fac nimic spectaculos.
Tine cont de claritatea pozei (daca e poza facuta cu o camera clara, daca o tii dintr-un unghi bun sau daca e prea aproape de corp, daca lumina e prea puternica sau stinsa), de pozitia in care stai in poza (evita pozele tip buletin, cele in care stai prea serioasa, la fel acelea facute de jos sau cele in oglinda cand ai blitul pornit), de peisaj (poate fi facuta si in casa cat timp e curatenie in zona, dar e mai interesant sa fie un peisaj cu oameni in jur). Apoi, la cum arati si cum esti imbracata.
Uite aici niste sfaturi legate de selfie: https://www.youtube.com/watch?v=vbqIQcKNE7E

Ca sa iti tratezi gelozia si daca te intereseaza atat de mult niste fotografii, poti sa te apuci tu de fotografie si sa faci ce vrei. Doar sa ai un aparat performant, modele pentru poze si sa inveti sa il folosesti. Dupa, iti poti face pagina si sa iti expui creatiile acolo. Mi s-ar parea mai interesant.

| mariaariamaron a răspuns (pentru MissADEEL):

Mersi pentru raspuns. happy

| MissADEEL a răspuns (pentru mariaariamaron):

N-ai pentru ce. big grin
E mai degraba un raspuns pentru a face poze mai bune daca e sa o luam logic. Like = imi place = poza trebuie sa arate bine.

11 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Acceptă faptul că ești urâtă.

| MskDesign a răspuns:

Cred ca prietenele tale au cate 10000 de prieteni si abia daca cunoaste 10 dintre ei in lumea reala.Mi se pare o mare prostie sa traim din like-urile de pe facebook.Satisfactia noastra morala in 2015, sta in baza unui social network.

| mariaariamaron a răspuns (pentru MskDesign):

Da, ai dreptate, dar parca sunt geloasa pe ele cand vad ca au atatea like- uri.

| MskDesign a răspuns (pentru mariaariamaron):

Nu trebuie! Ele raman cu like-urile si o viata virtuala, pe cand tu vei ramane cu viata reala.Gelozia apartine persoanelor fara capacitatea de a deosebi aceste stiluri de viata. Vrei sa fii una dintre ele?

| mariaariamaron a răspuns (pentru MskDesign):

Mersi pentru raspuns.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti obsedata de facebook daca iti faci astfel de probleme.

| DragonWasp a răspuns:

Ehh... like-ul a devenit moneda de pe facebook. Tre' sa dai la altii, sa adaugi tot orasul, exista si siteuri speciale in care te uiti la videoclipuri (de gaming in general) sa acumulezi puncte pentru a strange prieteni & like-uri; pacatos internet.

| Sofia0308 a răspuns:

Depinde si cum arati in poza sau ce claritate ai. Daca ii o poza facuta cu un telefon de'a bunicii atunci ii chiar naspa si merita 40 de like'uri sau daca ii facut in gradina sau langa soba e chiar nasoala. Depinde cat de populara esti si cu cata lume te intelegi. Sfatul meu e sa iti faci o poza imbracata super (nu ca la tara) si cu o camera foto cu claritate clara si fondul din spatele tau unde iti faci poza e sa fie un peisaj frumos de afara sau unde ti se pare tie ok. Atunci o sa vezi cate like'uri primestiwinking