| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Buna voi cum credeti ca este facuta acea iluzie cand oamenii se schimba in 2 secunde? Cred ca stiti voi despre ce este vorba...stiu ca odata aflat nu mai are farmec dar vreau sa-mi fac o idee

1 răspuns:
| CARMENCITA a răspuns:

Daca te referi la cineva care isi schimba hainele cum a fost la Plasa de stele cred ca erau doua gemene. Daca te referi la numarul de magie cand este o persoana si apare alta,se poate sa fie o trapa in podea prin care iese o persoana de pe scena si apare alta sau iese prin spate, adica sa zicem ca o persoana e inchisa intr-un dulap, iese prin spatele dulapului si intra cealalta persoana.E un numar vechi de magie si destul de simplu daca e bine executat.Sau se mai poate sa fie si altfel.Sa zicem ca e o lada mare in care deja e a doua persoana care trebuie sa iasa, intra prima, se ascunde si iese a doua.Aia cu dulapul stiu sigur ca asa e am vazut intr-un film.