| Ramo137 a întrebat:

Buna, vreau sa citesc niste carti romance, stiu unele in engleza dar doresc sa stiu daca le pot gasi in lb romana? Spre exemplu - enemy to lovers? e peste tot pe tiktok--
sunt multe carti populare pe tiktok, romance, dar nu stiu unde sa le gasesc traduse, in romana, pe internet...si free.
Vreau sa revin sa citesc, poate reincepe sa ma prinda si sa imi placa

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

A te influenta ceea ce este "cult" si la moda pe tik tok inseamna sa te plafonezi si nu intr-un sens bun
poti cauta carti scriind titlul lor pe platforma scribd.com si vezi daca au fost urcate (format pdf sau doc) acolo, incearca atat in engleza cat si in romana titlurile si vezi daca gasesti ceea ce te intereseaza
poti merge prin librarii si daca vrei pe cele cu aer tineresc cele din malluriwinking si cauta niste carti mai interesante decat ceea ce iti recomanda "Adelina pestritu" sau dana budeanu pe tot felul de platforme
in fond este alegerea ta iar cititul nu poate sa fac rau.
cu drag, simpatic cred