| Iama a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Kindle Paperwhite, dar nu sunt foarte sigura. Imi place foarte mult sa citesc si in general fac asta online, insa nu stiu daca un ereader este ceea ce am nevoie sau o tableta. Imi puteti spune avantaje si dezavantaje? Si daca are cineva un kindle o parere? Mersi anticipat happy

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Am citit și pe laptop, și pe tabletă, dar ca pe un e-book adevărat, nu vei citi pe niciun alt dispozitiv.
Nu se compară nimic cu calitatea oferită de e-paper. Adică exact ceea ce oferă Kindle. Să mai spun că bateria ăstora ține și mai mult de o lună, că de multe ori uiți că trebuie încărcată?

| Iama explică (pentru mihai69):

Pe un kindle poti doar sa folosesti aplicatia kindle sau poti sa folosesti si altele cum ar fi google chrome sau wattpad?

| mihai69 a răspuns (pentru Iama):

Nu prea se pot instala multe „chestii" pe Kindle. Vezi
http://www.epubor.com/how-to-install-apps-on-kindle-paperwhite-touch.html
Trebuie să-l privești doar ca pe un dispozitiv exclusiv pentru citit cărți, mai bine zis, chiar ca pe o carte. Și cam atât.