| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac piercing in cartilaj si trebuie sa merg la un salon ca sa mi-l faca cu acul(daca piercingul e facut cu pistolul poate sa imi distruga cartilajul) si nu stiu care este prețul pentru o gaura, imi puteti spune cam cat costa? Va rog spuneti-mi, este urgent, vreau sa imi fac cat mai repede. Stiti niste saloane din Constanța care au preturi destul de mici? Nu vreau sa coste mult...

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Oare de ce trebuie neaparat sa il faci atat de repede? confused

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru LPCTSTR):

Pentru ca s-a spus clar la televizor ca va incepe din nou carantina daca iar vor incepe sa fie cazuri. In caz ca incepe eu deja o sa il am si o sa fie in perioada de vindercare(in carantina) si dupa ce iesim din nou din carantina va fi deja vindecat si voi putea pune orice cercel vreau. Oricum, asta era important? Nu asta era intrebarea si ti-ai irosit timpul scriind-o si postând-o?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Neapărat cu acul, să te interesezi de dinainte legat de aspectul ăsta, deși la saloanele bune, în general, n-o să-ți facă nimeni cu pistolul, îți poate distruge cartilajul sau vindecarea e mult mai înceată.

Eu am am două piercing-uri în cartilaj. Am un Industrial Piercing făcut în orașul meu natal, la un salon, pe care am dat 100 de lei(făcut acum aproape 5 ani) și am un Helix (bănuiesc că de ăsta vrei) făcut anul trecut în Sibiu, la un salon destul de bun, pe care am dat 80 de lei.
Prețurile variază, într-adevăr, dar toate saloanele bune se învârt în jurul acestui preț.

Vorbește cu persoanele din orașul tău, care știu ceva saloane, sau caută eventual pe pagini. Dar, să nu alegi un salon tocmai fiindcă are prețuri mici și aproape că nu are recenzii. Mai bine dai mai mult, și știi că e făcut într-un mediu steril și safe, pentru a evita eventualele consecințe.