| anutatuca a întrebat:

Buna vreau sa ma duc la filologie dar nu prea stiu limbi straine ce sa fac?
Am de ales intre filologie si stiinte ale naturii! Mie nu-mi place deloc mate chimie si fizica!
Funda! :*

6 răspunsuri:
| FaraSareDoi a răspuns:

Daca nu iti place mate, chimie si fizica mai bine nu te duci la Stiinte ale Naturii... Nu are rost sa te chinui cu ceva ce nu te descurci. Ai putea incerca la Stiinte Sociale sau Filologie. Atentie, la filo vei da teza din lb. latina. Ti-as recomanda SS. Acum e alegerea ta unde vrei sa dai. La filologie e mult mai simplu decat la Stiintele Naturii...
Succes la alegere.

| anutatuca explică (pentru FaraSareDoi):

Eu vreau la stiinte sociale dar nu am medie de stiinte sociale sad

| FaraSareDoi a răspuns (pentru anutatuca):

Cu toate astea, încearcă sa pui și științele sociale. Nu pierzi absolut nimic. Poate printr-o minune ajungi acolo...
Si dacă nu, atunci filo sau științele ale naturii. Cum ziceam, la filo cred ca te-ai descurca mai bine, pentru ca nu faci asa multa fizica/chimie/mate.
Dar e bine sa ai cât mai multe opțiuni. happy

| anutatuca explică (pentru FaraSareDoi):

Eu as pune dar nu intru ca eu am media 6, 74 si la stiinte sociale se intra cu 7, 66 sad

| MimiMaysa a răspuns:

Eu am fost la filologie si nu e asa dezatruos pe cat pare.da, faci limbi straine printre care eu una am facut si latina.e aiurea dar m-am descurcat. se poate ca unii profesori sa va ia de la 0 altii nu depinde de noroc.La mine la liceu am avut posibilitatea sa obtam pentru a doua limba pe care o faceam separat daca cea inclusa nu ne placea.latina era obligatorie, la fel una dintre franceza si engleza. apoi mai era spaniola italiana si germana la alegere.

| MimiMaysa a răspuns:

Fizica biologie matematica si chimie am facut doar in primii doi ani acate una sau doua ore pe saptamana.in urmatorii am avut doar niste optionale.la teza obligatoriu dai la romana, geografie sau istorie, latina si o alta limba straina