| smileforme a întrebat:

vreau sa ma transfer de le o scoala din romania la o scoala din italia. stiti cumva ce acte imi sunt necesare? am trecut clasa a 11-a. va rog sa ma ajutati. multumesc >:"

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Toate documentele cu notele pe care le ai obtinut in Romania (carnetelul de note inclus) Fisa de rezident din Italia, fotocopie buletin romanesc, fotocopie acte unde locuiesti in Italia (adica adresa si domiciliul). Si actele de identitate ale parintilor daca esti minora.

| maissner a răspuns:

Si pe langa ce ti'a spus Misogin iti mai trebuie si tradusa si legalizata fisa matricola.