| Miki9965 a întrebat:

Buna,vreau să-mi pun aparat dentar, însă mi-este frica deoarece trebuie să mi se extragă doi dinți.
Are de ce să-mi fie teama? Mi-este frica de ace.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alina2k18 a răspuns:

Fara frica, o sa ai o dantura frumoasa dupa.
Cauta un medic calm si bun care sa stie sa lucreze cu pacienti mai dificili si fricosi ca tine si totul o sa fie bine.
Acele sunt pentru anestezie si cam atat, dureaza maxim 10 secunde si eu ma tem f tare de ace in rest poate sa foreze in masele pana se plictiseste dentistul laughing.
Eu imi tin respiratia cat face anestezia si ma gandesc la ceva frumos.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai de ce să îți fie frică, fiind sub anestezie nu vei simți durere.