| lolas23 a întrebat:

Buna vreau si eu informatii glume ghicitori si legende despre soim
funda

Răspuns Câştigător
| Regizorul a răspuns:

Soimul calator se arunca cu viteza de 300 km/h asupra prazii.
Atributul de pasare rapitoare sau pasare de prada se utilizeaza de obicei pentru desemnarea pasarilor din familia numita Falconiformes sau rapitoare de zi.
proverb-Un soim priceput isi ascunde ghearele.
Cea mai rapida pasare din lume

Cea mai rapida pasare din lume este Soimul calator.
Intalnit de obicei in Europa si Asia, soimul calator este o pasare rapitoare adica vaneaza si ucide pentru a-si procura hrana.
Se pare ca desi este mai fragila decat masculul, femala este mult mai puternica.
Cele care le cad prada de cele mai multe ori sunt pasari precum porumbeii, mierlele, ratele si fazanii.

| lolas23 explică (pentru Regizorul):

Ms..imi poti sp de pe site ai luat? te rog

1 răspuns: