| Buburuza2222 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri pentru fete! Funda la cele mai dragute!

Răspuns Câştigător
| denydenysa a răspuns:

01. A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna
02. A cazut si ultima petala de trandafir… s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna
03. A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
04. Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…
05. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…
06. Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!?
07. Am invatat ca dureaza ani sa câstigi încredere si in câteva secunde sa o pierzi.
08. Am invatat sa plang cu zambetul pe buze….
09. Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine…
10. Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete…
11. As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele…
12. As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fi pentru o zi fericita si apoi as muri linistita…
13. As vrea sa pot da timpul inapoi… sa intorc clepsidra… si sa te pot privi din nou in ochi… sa pot sa-ti spun cat te iubesc!
14. Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o voi avea…
15. Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei care au crezut in tine…
16. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…
17. Cand iubeste un baiat!
18. Cand razi toti vor rade cu tine…dar atunci cand vei plange o vei face singur
19. Cand se zbate pe uscat
20. Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca…
21. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
22. Caut cu o torta stinsa… raspunsuri inghetate pe veci…
23. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
24. Ce sa fac ca lacrima sa nu se mai plimbe pe obrazul meu?
25. Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul…
26. Daca as putea rade, nu as mai plange…
27. Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele…
28. Daca toti oamenii ar sti ce spun ceilalti despre ei, n-ar mai exista in lume nici macar patru prieteni.
29. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!
30. Dar mai grea a unei fete
31. De ce ai ales sa ma minti cand puteai sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine. Am avut incredere ca timpul se va scurge printre noi dar de fapt se scurge pe obrajii mei!
32. DND aspir……..la o viata mai buna
33. Doamne a trecut atata timp si inca nu am putut sa-l uit, a intrat atat de adanc in inima mea incat numai cand ii aud numele lacrimile imi cad, iubeste-ma ca la inceput, dar am uitat n-am cum sa-ti cer asa ceva pentru ca tu nu m-ai iubit niciodata ( (
34. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
35. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile…
36. Dragostea e un munte pe care il urci razand si il cobori plangand.
37. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC?
38. E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
39. E atat de frig… lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc… traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata…
40. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…
41. Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez…
42. Grea e viata unui peste
43. Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…
44. Imi place sa ma plimb prin ploaie… pentru ca nimeni nu vede ca eu plang…
45. In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…
46. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…
47. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa…
48. Indiferenta ta, raneste sufletul altora…
49. Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna…
50. Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine…
51. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
52. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
53. Ma dor ochii pentru ca nu te pot vedea, bratele-mi sunt goale pentru. ca nu te pot inbratisa, buzele-mi sunt reci ca nu te pot saruta, inima mi se frange ca nu esti a mea!
54. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
55. Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba…
56. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept...vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu…
57. Marile incendii se nasc din scantei mici…
58. Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine… m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate…
59. Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…
60. Nimeni nu merita lacrimile tale si acela care le merita sigur nu te va face sa plangi.
61. Nu stiu ce a fost intre noi…o dragoste, o minciuna, o obisnuinta….dar orice ar fi fost a fost un vis frumos… dar acel vis a ajuns sa ma raneasca…nu mai pot sa traiesc asa…
62. Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
63. Nu-mi stricatzi proasta dispozitzie…
64. Opusul dragostei nu este ura. Este indiferenta.
65. Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine!
66. Poti PLANGEsad…fara A IUBI:X Dar nu poti IUBI:X…fara A PLANGEcrying
67. Sa ai cu cine, sa ai unde…… dar sa n-ai cu ce!
68. Singura, fata in fata cu noptile si cuvintele…
69. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…
70. statusatorul
71. Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea…
72. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat….
73. Timpul este cel mai bun profesor. Din pacate isi omoara toti elevii.
74. Toata lumea e suparata cand sunt eu fericita si toata lumea e fericita cand sunt eu suparata…mai bine sunt mereu suparata decat sa fie ceilalti suparati….dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea…
75. Totul e k o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying
76. Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC!
77. Uitarea sigur va veni vor trece clipele pe rand cand la trecut te vei gandi pastreaza-ma o clipa-n gand…
78. Vezi tu…..nu pot sa te uit…fiind te iubesc prea mult…insa tie ti-e usor….mie insa imi vine sa mor…
79. Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
80. Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului…
81. Zambesc la stele, si ele……….

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

Statusuri de tristete, Statusuri de suparare, Statusuri de dor
tristetea trece, lacrimile se usuca, rana se vindeca, raul se uita, dar acum le simt pe toate, odata cu ele trec si eu…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mi-e frica sa spun ca nu mai esti, mi-e frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.

daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…

azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…

azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

lacrimile spala o inima ce-i rana…

"Iti va fi dor poate'ntr'o zi...cand, auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin...==> destinul meu e altul!

Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!

"Cate s'au spus.cate s'au dus.nu' ma mai doare...cu orice zi'n plus...sunt mai sus! restul'. doar vorbe goale!"

"Iti va fi dor poate'ntr'o zi...cand, auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin...==> destinul meu e altul!

Poate am aere’n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta…nu ma cunosti…nu mai comenta.ai grija d viata ta…nu d a mea

Eu nu ascult dEstInuL.lA vise nu cEdeZ.nu`mI poate spune nimeni cE cale sa urmez!

->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare

Ori de cate ori vei fi pusa la incercare, nu uita : Capul sus si zambeste in continuare

Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita, tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta, imi place tot ce fac, Traiesc clipa la maxim, totu-mi e pe plac.

Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput \

Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana!

~vreau; x cE`i aL meu` sa fie aL meu~,~ Nimeni sa nu iubeasca cE iubesc eU; x~

Eå nu se ´ compara cu restul ´. e tot ´ ce åi visat´. Åi 0´ viata normala´!? 0 så ´ti-o dea peste cåp´!
Totul s-a terminat. Asta e soarta.
De fapt ma bucur ca e gata. Tu in stanga. eu in dreapta.

Daca imi pare rau de ceva in viata mea.
e ca ti'am zis sa pleci cand te puteam ierta.

Ia'ma de mana.
Hai sa trecem peste toate impreuna.

Te voi pune pe primul' loc indifierent de ce se va intampla.
pentru ca tu esti doar al meu, iar eu mereu a ta

Hai sa fugim, sa evadam. Hai sa plutim, sa zburam.
Hai sa zambim, sa visam. Hai sa traim si sa uitam

Fii atent! Să vezi cum doare, când o să mă vezi nepăsătoare!

• Spun ca nu`mi pasa, ba`mi pasa sa stii. Spun ca o sa plec azi, dar o sa ma`ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi`e dor, sincer mi`e dor. Spun ca sunt ok, dar de fapt nu mi`e usor.

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natura

Si daca te iubesc, ce? Oricum tu nu vei intelege

Poti sa vopsesti si o cioara in alb ca nu va fi porumbel, La fel cum nici una dintre voi nu va fi ce-am fost eu pentru el

"●Tin` langa mine;* doar` pe;;] cinee ` iubesc;; x.De restul`; doar` mah :] folosesc`;>`!●"

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

16. Dragostea eterna dureaza 3 luni.
17.Nu te baga in lumea drogurilor…. suntem si asa destul de multi
18.A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
19.Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.
20.Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
21.Pestele care lupta inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
24.A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.
25.Cel mai important nu este sa stii! Mai important este sa ai telefonul celui care stie.
26.Eu nu sufar de nebunie….ma bucur de ea in fiecare minut.
27.Este bine sa lasi baimpotriva curentului…. moare electrocutat.
22.Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
23.Nu sunt complet utura…. insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.
28.Banii nu fac fericirea….o cumpara gata facuta.
29.Inteligenta ma urmareste….dar eu sunt mai rapid.
30. Fugi de tentatii….dar incet sa te poata ajunge.
31. Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.
32.A studia insteamna a te indoiesti de inteligenta colegului de birou.
33. Daca o pasarica ti-a soptit ceva…. atunci inseamna ca ai innebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
34.Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?
35.Alcoolul omoara incet incet……nu conteaza, nu ma grabesc.
36. Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
37.De ce sa bei si sa conduci …. cand poti sa fumezi si si zbori?
38.Pentru mentalitatea de *****, spun: Suck my cock! Crezi ca daca esti bogat cand te caci miroase-a LiLiac?!?!?
39. Daca m-as gandi, dac-as lua-o-n serios, De-as avea 9 vieti si-un stil de viata dubios, mi-as trai vietile din plin fara regulamente – 8 le-as irosi – 1 as pastra-o pentru sentimente.
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu…
Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti…Dar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC!
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
[Funda]? love struck

1 răspuns:
| SweetyღGirl a răspuns:

Nu frumusetea decide pe cine sa iubim ci iubirea decide pe cine sa consideram frumos.
Frumusețea unei femei îți poate atrage privirea dar personalitatea ei este cea care îți va captura inima.
Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva acea persoana îşi va face timp pentru tine mereu fără minciuni scuze si promisiuni.
Tu ai invăţat-o că nimic nu se uită, că nu totul se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată!
Daca te iubesc 100 de persoane, printre ei sunt si eu. daca te iubesc 10 persoane, printre ei sunt si eu. daca te iubeste o singura persoana, aceasta sunt eu. daca nu te iubeste nimeni, inseamna ca eu nu mai exist.
Ai 25 de ani? Eşti plin de viaţă? Ai un caracter puternic si o minte ageră şi crezi că eşti gata să răstorni şi munţii? Însoară-te! O să îţi treacă repede!
Stimate Google! Te rog să nu te comporţi precum prietena mea. Lasă-mă mai întâi să-mi termin propoziţia şi apoi poţi să-mi dai sfaturi. Mulţumesc!
Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele.
Un băieţel şi o fetiţă plângeau. Cineva-i întreabă : De ce plângeţi? Fetiţa : Păpuşa mea s-a rupt. Băieţelul : Păpuşa mea plânge!
Daca iubesti doua persoane in acelasi timp alege-o pe a doua. Daca o iubeai pe prima nu ar mai fi existat a doua!
Nu mă înţelege greşit. încă te iubesc dar niciodată nu o să-ţi mai dovedesc.