| Locre a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum pot indeparta cuticulele, fara sa am probleme cu ele(adica sa nu-mi creasca aiurea pielita aia).

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Iti spun cum imi fac manichiura sau cum o fac si altor femeibig grinPrima data indepartezi cuticulele cu chiureta speciala, apoi pilesti unghiile intr-un singur sens, dandu-le forma pe care o doresti tu, apoi le iti inmoi unghiile in apa calduta cu putin sapun de maini, dupa ce s-au inmuiat, iti poti taia cuticulele cu o foarfecuta.Cum ti le tai prima data, asa ti le poti taia in continuare asta ca sa nu-ti creasca aiurea, dar varful forfecutei nu trebuie sa fie perpendicular deasupra cuticulei, ci drept.Iti poti freca de altfel pana sa te dai cu un lac protector unghiile cu felii de lamaie.Bafta!

1 răspuns:
| elamit a răspuns:

Cuticulele se pot indeparta cu foarfecuta sau exista o solutie care se aplik pe pilita o lasi putin, dupa care o stergi, nu stiu cum se numeste.