| sweet_girl_carmen a întrebat:

vreti sa strangem ce avem pe acasa si nu ne mai trebuie dar sunt inca functionabile si sa le donam unor copii si adolescenti f f saraci care chiar au nevoie de acele lucruri. Haide-ti, ajutati! pun pariu ca aveti destule obiecte "inutile" voua f dar care ar putea fi folosite de alte persoane. Va rog faceti o fapta buna care cu siguranta ar aduce zambetul pe buze cuiva, de exemplu sa ducem lucrurile la un orfelinat de copii sau daca stie cineva persoane f sarace imi poate sugera! sunt deschisa la sugestii. Persoanele dispuse sa ajute sa-mi trimita un mesaj. Va pup!

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Este o initiativa foarte buna si cred ca se poate folosi metoda, de a le pune lucrurile respective la dispozitia bisericii ori a unor ONG care se ocupa de reteaua sociala, pentru a le distribui celor ce se afla in nevoie. Eu practic aceasta metoda de mai multi ani si mai ales atunci cand s-au intamplat calamitati in anumite zone, prin Crucea Rosie, am donat multe lucuri.
Nu cred ca este bine sa adunam undeva aceste lucruri disponibile, pentru ca nu suntem toti userii TPU din aceiasi localitate si am avea probleme cu transportul acelor lucruri si distribuirea catre cei ce au nevoie.
Initiativa ta este laudabila si intr-adevar este bine ca, acum toamna, cand facem din nou ordine in dulap, sa donam lucrurile pe care nu le mai folosim, pentru a ajuta pe cei in nevoie. Poti consulta si rubrica ajutor de urgenta, care se afla in Saptamanalul "Formula AS ", pentru ca acolo sunt prezentate o serie de cazuri grave care necesita sprijin si atunci chiar ca ajung bunurile respective celor care au o acuta nevoie. Mult succes in realizarea acestei initiative in orasul tau, ori prin modalitaile pe cere ti le-am prezentat in raspunsurile noastre.

4 răspunsuri:
| Gabry a răspuns:

Ma bucur ca te gandesti la acei copii saraciwinking! Si ar fi frumos ca toti sa stranga ce nu mai au nevoie, inspecial haine pentru ale dona!
Eu fac asta de mult, si chiar sunt haine de calitate, nu le dau nici rupte, nici murdare... pur si simplu dau hainele care mi-au ramas mici!

| sorin a răspuns:

Eu am donat ce aveam pe acasa, de care nu ma mai foloseam.Am dus toate lucrurile la o biserica, daca vreti sa le donati puteti face acelasi lucru.happy

| marry a răspuns:

Buna!

eu fac asta foarte des... orice nu mai folosesc dar merg inca utilizate dau unor persoane care au nevoie de ele tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si unde le ducem, ca bisericile sunt pline de haine incaltaminte si jucarii, la sediile societatilor filantropice de asemenea, la crucea rosie vin pentru noi, zi tu unde?