| AlexSalling a întrebat:

Am o curiozitate, de unde aș putea obține o listă cu toți morții dintr-un cimitir? Există vreun loc anume, cum nu toate cimitirele au vreo administrație prezentă.
Și dacă totuși au o administrație, există un registru, mi-ar permite să mă uit peste listă? Normal că aș putea colinda tot cimitirul, dar durează prea mult timp să fac asta. Mersi!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La cimitirele care au administratie poti afla de la aceasta, la celelalte de la biserica cultului care inmormanteaza acolo.

| sierra1 a răspuns:

Dacă inafară de curiozitate ai un interes anume, atunci da, există o asemenea administrație care are o evidență (de regulă nu prea clară) a ceea ce cauți, afresează-te lor

| Hammurabi a răspuns:

Nu ştiu să-ți răspund la întrebare, dar mor de curiozitate.
La ce îți trebuie o listă cu toți morții din cimitir? laughing)))