| Ramona_2178 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Acum doua saptamani am cunoscut un tip pe internet, el fiind roman dar plecat in afara tari, sa o ferit sa ma ajute cu o suma de bani spunandu-mi ca sa -mi deschid cont. am primit bani si acum ma ameninta ca daca nu vin la el sa-i inapoiez bani. ce e de facut ma poate da in judecata? astept raspuns la mail; ramonamusteata@yahoo.com.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suna la politie si povesteste problema iar ei te vor ajuta si il vor gasi in strainatate ca sa il traga la raspundere pentru amenintare.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ce a fost în capul tău în momentul în care ai acceptat banii? Trebuia să te gândeşti că este un necunoscut, nu există persoană care să-ţi dea bani fără să aibă un interes (excludem rudele).
Înapoiază-i banii şi rupe orice legătură cu el! Sper că eşti conştientă că ai făcut o greşeală foarte mare şi poate, în viitor, n-o mai repeţi! Baftă!

| a1doru a răspuns:

Trimite-l la plimbare pe proxenetul asta.nu are ce sa-ti faca.