| italyann a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi. Ma refer la cei care au avut treaba cu bancile de credit. As vrea sa imi deschid un card pe care sa pot orice suma de bani, sa ii ridic si sa pun bani pe card cand vreau eu. Se poate acest lucru? astept un raspuns cat m-ai urgent. s-au pe mailul: ozonestylle@yahoo.com. multumesc frumos

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce vrei tu este un card de debit, il poti face la orice banca, iti recomand sa alegi o banca mai mare, ce are unitati mai multe. Aici: http://www.vreaucard.ro/......0M1B0-S7P1 poti vedea mai multe si sa alegi ce iti convine. Numai bine!

| Whisper1990 a răspuns:

Da se poate... o singura problema este. atunci cand vrei sa scoti o suma de bani de pe el depinde ce bancomat vei folosi, aici intervin comisioanele iar ele depind de fiecare banca in parte... sincer nu sunt de speriatwinking da'i bice ca se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu se poate asa ceva.
Nicio banca n-o sa -ti permita sa scoti cat iti tuna tie, ci sunt niste sume in functie de venitul tau.Adica, daca tu ai un salariu de 10 mil net pe luna in niciun caz banca n-o sa-ti permita sa scoti tu 500 de milioane.
In niciuncaz nu inapoiezi banii cand ai chef ci tot asa exista un grafic stabilit de banca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banca transilvania.

| Alerim75 a răspuns:

Se poate dar nu-ti recomand pentru ca dobanda poate ajunge si la 50% pe an. Eu am un card cu credit 6000 si pe extrasul lunar am 30 ron rata si comision 120. Rambursarea o pot face dupa data de 16 pana in 30 a lunii iar daca depun inainte de 16, nu se considera rata ci depunere numerar pe card. In schimb daca depun dupa data de 30 a lunii mi se calculeaza comision de plata intarziata de 45 ron. Asa ca nu-ti recomand dar daca iti convine e ok. Cardul de credit este mult prea scump pentru noi romanii.De 3 ani platesc in fiecare luna 150- 200 ron si am acoperit doar 2200 ron dar daca calculez am depus pana acum 6000 ron.

| italyann explică:

Vand scuter! 100cm3` motor YAMAHA nou-nout km rulati cu el maxim 40winking ...adus din Italia culoare portocaliu+negru! pret 13 mil discutabil! toba leo-vince (numai toba costa 6 mi) eu il dau ca n`am ce face cu el. a venit si frigu...si dau de permis.deci.astept rasp