| NederLand a întrebat:

As dori si eu niste tiluri pentru un proiect legat de copii pusi la munca, exploatati etc. dar as dori sa fie mai sugestiv, gen "vise sfaramate", "copilaria nimanui". Multumesc anticipat. Acord funda!

2 răspunsuri:
| wintermee11 a răspuns:

Suflete inlantuite sau indiferenta ucigatoare.
In opininia mea, daca unui copil i se ia dreptul la a se bucura de copilarie, acel copil este practic pierdut si pierdut va fi si.atunci cand el va ajunge la maturitate.Multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"'copilarie pierduta"'
"'copiii nostri,sclavii de miine"'
"'de ce ne distrugeti viitorul?"'
"'Noi, copiii, cu ce am gresit?!"'
"'dati-ne o sansa la viata!"'
Si as putea continua pina miine si chiar mai mult.Mult noroc.