| Irinuk_5348 a întrebat:

Ce parere aveti despre compania aeriana WizzAir, ati calatorit cu aceasta? Preturile biletelor sunt foarte mici, dar in schimb am inteles ca la aeroport apar tot felul de"taxe". Cum si care este metoda de achizitionare a biletelor cea mai ieftina:online, call-center, agentie? Taxa pentru bagajul din cala cat a fost in final?
Am intrat pe site, dar ma intereseaza practica, nu teoria.
Multumesc,

6 răspunsuri:
| glitt3r a răspuns:

Eu voi calatori cu Wizz Air. Am auzit ca sunt ieftini si buni, unchiul meu merge aproape lunar cu ei si nu plateste foarte mult. Pai eu mi-am luat biletul online si mi l-au trimis prin e-mail si trebuie sa il scot la imprimanta. Pai, altceva nu iti pot zice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere urata hai pa ca am treaba decat sa stau cu voi la taina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu mergi niciodata cu aceasta companie! Eu am avut mari probleme...ne-au mutat de la un aeroport la altul si ne-au pierdut bagajele fara sa intereseze pe nimeni...mai bine platesti mai mult decat sa ramai fara bagaje si cu o experienta neplacuta ca mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au intarzieri, te taxeaza suplimentar la bagajul de mana; dar stii care procedura? Iti ia bagajul pentru cala fara sa te intrebe de cel de mana si la avion te taxeaza pentru ca nu e ok dimensiunea, ca ai ceva in plus! 65 de euro si dau bon fiscal pe 5! Cred ca au taxat vreo 40 de persoane astfel, in 19 decembrie, zborul catania- bucuresti.
sunt dezamagita de ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu voi zbura cu ei, dar referitor lla ce a spus cineva mai jos legat de bagajul de mana, normal orice companie te taxeaza daca depasesti dimensiunile sau kilogramele fixate de ei.

| luckyan a răspuns:

Cea mai buna achizitionare de obicei e cea online,, e mai ieftina ca de obicei de la agentii,, esti scutita de taxele agentiilor, dar treaba cu taxele la aeroport nu are cum sa fie asa ceva, oadata ce ai platit biletul ramane pretul respectiv fara alte taxe si fara adosuri si cu wizzair cred ca am zburat odata dar nu pot zice ceva despre ei ca toate companiile sunt cam la fel.