| Xdye21 a întrebat:

Bună ziua, eu și prietenul meu lucrăm la aceeași firmă, pe ture diferite.Problema este că îmi pot lua concediu de odihna doar daca vine el în locul meu si viceversa. Superiorii ne-au obligat să ne luăm câte 3 zile de concediu si să venim unul în locul altuia pentru că nu au personal care să se deplaseze în zona noastră și altfel pierdem zilele de concediu. Precizez că este o firmă mare cu peste 1600 de angajați. Ce putem face?

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ori cum a spus siriusblack98, ori nu iti iei concediu strângi bani si va mutați de la locul acela de munca.

| siriusblack98 a răspuns:

Simplu,unul din voi isi baga frumos un medical iar celalalt concediu.Este dreptul tau pana la urma la concediu.Nu mai acceptati bataia asta de joc ca d-aia fac patronii ce vrea p.a lor cu angajatii.