| Met a întrebat:

Salut, firma la care lucrez se închide din 23 dec și anul asta o ar trebui sa mai am 4 ture de lucru, sunt obligat să îmi bag concediu de odihna din turele mele? Pentru că au zis că nu avem voie sa ne băgăm fara plata

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Am inteles. Atunci, vei recupera dupa ce veti reveni din minivacanta. Mai bine intreaba-ti seful direct (echipa, birou, maistru, ca nu stiu pe ce post esti).

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Colegii tai cum fac?
Presupun ca esti la una dintre acele firme private care va da minivacanta de pe 23 decembrie si pana in 6 ianuarie. Platita.

| Met explică (pentru Iote):

La Celestica sunt, și colegii care mai au destul concediu isi baga, noi care nu avem destule ne obligă să recuperam

| Met explică (pentru Iote):

Mersi

| Iote a răspuns (pentru Met):

Am inteles. Atunci, vei recupera dupa ce veti reveni din minivacanta. Mai bine intreaba-ti seful direct (echipa, birou, maistru, ca nu stiu pe ce post esti).