| Faranume97 a întrebat:

Bună ziua, există blesteme? Mai exact acele făcute cu haine purtate? Credeți în aceste lucruri?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Daca blestemele ar avea vreun efect, toate tarile in cadrul Ministerului Apararii si al celui de Afaceri Interne ar avea divizie de blestematori si contrablestematori...

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Totuși suntem acuși in anul 2024. Sa credem în așa ceva ar fi cam rușinos. Ar semnifica o lipsă de educație.

| Dismally a răspuns:

Exista dar sunt putini cei capabili sa le faca.

| VoidEternal a răspuns:

Nu si nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai auzit dar cine stie cat adevăr este in asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există blestemele. Dar Dumnezeu dacă vede că-ți dorești răul unui om nevinovat cu Adevărat nevinovată blestemul se întoarce la cel ce blesteamă și își dorește răul altui om nevinovată

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista, sunt supersitii pentru creduli

| ALM2000RO a răspuns:

Nu există așa ceva, astea sunt doar superstiții băbești.

| Celdrept a răspuns:

Doar cele date de părinți, dar numai daca le-ai făcut rău se lipesc.

| Cavaler001 a răspuns:

Exista din pacate, desi n-ar trebui.