| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! La ce specializare la facultate să dau? Biologie sau horticultura? Mie ambele îmi plac!

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Gandeste-te ce ai vrea sa faci mai departe, dupa ce termini facultatea. Pe ce ramuri ai putea merge la master de exemplu? Ce loc de munca ai putea gasi? E usor sa gasesti un post in domeniul tau? Te vezi lucrand in domeniul acela o perioada lunga de timp? E de viitor?
Trebuie sa iti raspunzi la niste intrebari, pare aiurea dar te-ar ajuta daca ai scrie raspunsurile nu doar sa le gandesti.