| MitroiDragos a întrebat:

Salut, care facultate credeti ca iti ofera un loc de munca stabil, cea de geografie sau cea de horticultura? imi plac ambele domenii si imi este cam greu sa ma decid.

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Recomand facultatea de horticultura. Agricultura e de viitor. Solul si clima din tara noastra sunt printre cele ma bune din Europa. Poti avea succes in acest domeniu.
Geografia? Nu cred. Poti lucra în învațământ. Daaaar...
Eventual Geografia turismului. Se gasesc locuri de munca dar ai viata de sclav si esti prost platit.
Eu daca ar fi sa dau timpul înapoi nu m-aș mai duce la Geografie (adica istorie -geografie cum am facut eu). Lucrez de 20 de ani in invatamant si crede-ma nu am nici o satisfactie. Atunci era o solutie acum nu mai este.
Tu esti tânăr și ai toata viata înainte. Alege cu grija.
Succes.

| MitroiDragos explică (pentru gabicoo):

Multumesc de sfat. Apreciezhappy

1 răspuns: