| anonim_4396 a întrebat:

Buna Ziua la toata lumea!
As avea si eu o intrebare referitor la Somaj!
Dupa depunerea dosarului cu toate actele necesare, la Fortele De Munca... as dori sa stiu si eu dupa cat timp dupa depunerea actelor primesc Somajul?!
Va Multumesc Frumos
si Mult Succes la Toata lumea!

5 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Cam la 2 luni. Depinde cate dosare sunt pentru prelucrare. Foarte important este sa mergi sa vizezi carnetul de somer.

| sorin a răspuns:

Cam 2-3 luni si cand iei somajul il iei cumulat pe cele 2-3 luni depinde acum.

| kenzo a răspuns:

In mod normal 30 zile de la depunerea somajului!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sa-ti fie inima! cu toata bulibaseala si birocratia din tara noastra ai de asteptat! am o prietena care a nascut acum 7 luni de zile si nici acum nu a primit alocatia maternala! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Azi mi-am depus ce-l de-al doilea dosar pentru somaj si nu mi s-a dat nici un carnet de somaj, mi s -a zis sa vin peste o luna sa l ridic. As vrea sa stiu daca primesc pe luna asta ceva sau nu pana imi vizez carnetul?