| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU.
Am o intrebare daca imi puteti raspunde.
Azi am fost cu tata la cumparaturi, si un om ia aratat un Nokia N71 nou nout.
Era nou, fara incarcator, fara usb dar telefonul mergea, si ne-a zis ca nil da cu 200 lei. Si tata a zis bine, dar sa nu fie chinezesc. Si a zis ca nu, si vrea sa scape de telefon ca nu mai are bani, si are 2 fete care trebuie sa le hraneasca. Si la cumparat tata pentru mine la 200 lei este bine.
Dar ce ziceti, sa fie furat?
El este original m-am uitat, si unu nou costa 900 lei si sa il dea cu 200 lei?
Poate cu 500 lei, dar la dat cu 200 lei, si e prea ieftin.
Deci se poate fi furat? Daca nu mai are nici o cartela in el si este valabil in toate retelele, poate sa ma localizeze?
Ca mi-e frica, tata o sa se gandeasca sa se duca cu el la politie.
Dar sa stiu ce sfaturi sa imi dati? Sa fie furat sau?

1 răspuns:
| ViaSat9 a răspuns:

Pai a fost un chilipir, dar chiar nu are nici un defect?