| Fernandez a întrebat:

Buna am nevoie de un sfat sau un eventual ajutor... azi mi-a furat cineva telefonul mobil [htc wildfire] si am blocat cartela ca aveam abonament prin urmare nu mai pot folosi aplicatia "GPS my droid" dar am vorbit cu un comisar de la politie si mi-a spus ca folosind codul imei ar putea sa-l localizeze... voi ce ziceti? sau ce credeti ca pot sa fac sa imi recuperez telefonul?

5 răspunsuri:
| cartman a răspuns:

Imi pare rau sa te descurajez dar te duci degeaba la operatorul tau de telefonie mobila. Telefoanele sunt localizate doar in caz de omor sau alte chestii mai grave.

| hummer24 a răspuns:

Habar nu am si mie mi-au furat telefonul niste copii de 17 ani da i-am prins pentru ca alerg repede si la unul din ei i-am rupt manuta apoi am fugit ala tipa de durere si se stransese lumea laughing

| MaDrogezCuPepsiCola a răspuns:

Pai daca folosesti codul imei atunci il poti localiza pe cel care tia furat telefonul si atunnci til poti recupera. Funda?

| ItsMatrix a răspuns:

Uita carei treaba...telefonul il poti gasi foarte simplu mergand la un magazin de telefoane(cosmote,frog,Vodafone,Orange) si dandule codul carel scrie pe bateria telefonului, insa, daca nul stii va trebui sa cauti in Cartea de instructiuni a telefonului!
Funda?

| Fernandez explică:

Nu e vorba de un operator de telefonie mobila e vorba de cineva cunoscut destul de sus in politie care e dispus sa ne ajute