| marele32 a întrebat:

Buna ziua va rog ajutor mi s-au retras de vreo 3 luni suma de 49.99 ron si imi arata ca tranzacțiele sunt efectuate de catre Google Payment IE LTD Dublin și nu știu cine face retragerile acestea. Va rog poate are cineva o soluție. Mulțumesc
.

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Aceasta adresa poate avea legatura cu un abonament facut la Youtube, fie ai luat Youtube premium fie te-ai abonat la un canal de Youtube, ai in magazin play plati si abonamente, acolo arata tot.

| Violleta2022 a răspuns:

Intra in contul tau google sau verifica-ti emailul care este legat de contul google, ca-i posibil sa fie o subscriptie la care ai acceptat anumite conditii, sau ai folosit-o temporar si daca nu ai oprit-o (anulat-o) ei iti iau banii ca si cum tu ai acceptat sa o platesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ți ai făcut o subscripție la ceva aplicație.

| teodor_7787 a răspuns:

Intri pe magazin play, lângă bară de căutare ai contul cu care ești logat la Google, apeși pe poza aia->Plati și abonamente-> Abonamente, și acolo îți arată toate subscripțiile. Apeși pe aia care te interesează și "anulare abonament".

| marele32 explică:

Și ai idee cum as putea scăpa?

| suntserios a răspuns (pentru marele32):

Cauti aplicatia la care ai facut abonament si il inchizi.