| Ilovedinero a întrebat:

Bunaa.La firma pe care o detine tata sunt mai multi caini de pază insa, unul, este cel mai bătrân, cel mai loial si cel mai vechi.Toti muncitorii din firma il iubesc, insa, simtim cu totii ca ii vine timpul.De 11 ani, si-a facut mereu datoria, si pe niciun muncitor nu l-a atacat.Acum, pentru devotamentul său vrem sa ii facem ceva in memoria lui.Va rog spuneti-mi o idee, de ceva memorabil.Cei care ziceti ca e o prostie, va rog sa va abtineti caci nu stiti ce suflet a putut avea acest caine, le-a salvat viata câtorva muncitori.

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Un tablou cu el alaturi de cateva cuvinte in memoria lui, si cat mai este in viata nu uitati sa faceti poze cu el cat mai aveti timp.

| StoicAnalysis a răspuns:

Sa construiti niste adaposturi pentru ceilalti caini daca ai unde, si poate de ce nu, sa-i faceti si un mormant frumos prin zona. Daca chiar este atat de important pentru societatea detinuta de tatal tau.

| Miruna333 a răspuns:

O statuie, sau un poza pusa in rama, cu numele lui dedesubt, pozitia (caine de paza) si cateva cuvinte despre el