| ~AleXa~ a întrebat:

Bunaaa! Am nevoie de ajutor! Am un prieten de 3 luni si parintii mei nu stiu ca am prieten. Am 14 ani, ajutati-ma cum sa le zic parintilor ca am prieten ca mi e frica sa nu ma certe etc.sad

1 răspuns:
| simf a răspuns:

Incepe prin a-i vorbi mamei tale despre el la modul ocazional ("eram cu x in parc si a trecut corina si mi-a spus..."). azi x, maine x, o saptamana x si te va intreba mama ta cine e x. ii spui ca e un prieten si ca iti place mai mult decat ceilalti, ca e un baiat "altfel" cu care te intelegi bine si mereu aveti ce vorbi. mama ta va intelege si, daca modul in care te comporti n-o supara (gen - intarziat neanuntat, petrecut toata vremea cu prietenul, note mici), va spune intr-o zi ca vrea sa-l vada. tot ea ii va povesti exact cand trebuie tatalui tau, astfel incat acesta sa nu se supere. in mare parte depinde de tine cum vor primi ai tai vestea. nu te grabi, FII CONSTIENTA ca nu faci nimic rau si ai incredere in alegerea pe care ai facut-o. cred c-ai ales bine pentru ca sunteti impreuna de 3 luni.